Evenimente / activități extracurriculare pentru studenți

Concurs de Proiecte „TIMIȘOARA CREATIVĂ” Aprilie - Mai 2015

FEAA ORGANIZEAZĂ CONCURS DE PROIECTE

Timisoara Creativa

„Timișoara Creativă”

APRILIE - MAI 2015

CLASAMENTUL FINAL AL CONCURSULUI - TIMIȘOARA CREATIVĂ

PARTICIPANȚII ÎN CADRUL PROIECTULUI SUNT RUGAȚI SĂ COMPLETEZE FORMULARUL DE MAI JOS

FORMULAR

Proiectele Participante în Concurs

1. Liceul Teoretic J.L. Calderon Timisoara: Bega - Canal Navigabil

2. Colegiul Economic F.S.Nitti: Timisoara de ieri, Timisoara de azi, cu tramvaiul prin oras - un proiect de viitor

3. Liceul Teoretic Nikolaus Lenau: Cartea de vizită a Timisoarei

4. Liceul Teoretic Nikolaus Lenau: Light Up

5. Colegiul National Banatean: Luminis

6. Colegiul National Banatean: Lumea lui Tarzan

7. Liceul Teoretic Grigore Moisil Timisoara: Timisoreana Beer Camp

8. Liceul Teoretic Grigore Moisil Timisoara: Gara de Nord si reteaua de transport rapid MetroTim

9. Liceul Teoretic Grigore Moisil Timisoara: Aqualandul ”Aqua Jungle”

Evenimentul se adresează elevilor din clasele IX – XIII din Timișoara.
Competiția presupune elaborarea în echipă a unui eseu și a unui clip video succint în limba română prin care va fi prezentată în max. 5 pagini o soluție de valorificare a unei resurse publice din lista propusă de Primăria Municipiului Timișoara.

Program concurs:

20 aprilie 2015 – 30 aprilie 2015: etapa de înscrieri. În această perioadă, eseurile pot fi transmise în format electronic (doc sau docx) accesând formularul de înscriere de pe site-ul Facultății de Economie și de Administrare a Afacerilor. Alături de eseu, vor fi încărcate:

1. o poză cu membrii echipei;
  2. un film de prezentare a ideii (maxim 2 minute);
  3. un material sintetic de prezentare a liceului, echipei și ideii (jumătate de pagină A4).

1 mai 2015: publicarea eseurilor.

2 mai 2015 – 10 mai 2015: promovarea proiectelor în cadrul comunității. Primăria Municipiului Timișoara va asigura fiecărei echipe un stand în proximitatea zonei de implementare a proiectului.

Luni, 11 mai 2015 – prezentarea publică a eseurilor. Echipele vor fi invitate să preznte proiectele în fața comisiei de evaluare. Clasamentul final va fi anunțat după finalizarea prezentărilor.

Premii pe echipe:

• Echipa ocupantă a locului I – 2.000 lei;
  • Echipa ocupantă a locului II – 1.500 lei;
  • Echipa ocupantă a locului III – 1.000 lei;
  • Toți elevii participanți – curs gratuit de antreprenoriat, acreditat, organizat de FEAA.

DESCARCĂ REGULAMENT CONCURS

DESCARCĂ RESURSE