• Extracurriculare

Concurs de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA

Ediția I, online, 17-18 martie 2021

INFORMAȚII

privind organizarea concursului

• contribuie la aprofundarea competenţelor de cercetare ştiinţifică studenţilor/masteranzilor în domeniul științelor economice din cadrul Facultății de Economie și de Administrare a Afacerilor (FEAA), Universitatea de Vest din Timișoara.
  • are ca obiectiv dezvoltarea aptitudinilor de lucru şi comunicare în echipă, de evaluare, precum şi cultivarea spiritului de competiţie științifică.
  • se organizează pe două secțiuni distincte: licenţă și respectiv masterat. În funcţie de diversitatea tematicii şi a numărului de lucrări înscrise, în cadrul celor două secţiuni ale concursului se vor putea organiza secţiuni distincte, în limba română dar și în limbi străine
    (engleză, franceză și germană).
  • Concursul se va desfășura online în perioada 17-18 martie 2021

SECȚIUNI

ale concursului (licență și master)

• Secțiunea 1_ADMINISTRAREA AFACERILOR

• Secțiunea 2_CONTABILITATE

• Secțiunea 3_ECONOMIE

• Secțiunea 4_ECONOMIE ȘI AFACERI INTERNAȚIONALE

• Secțiunea 5_FINANȚE

• Secțiunea 6_MANAGEMENT

• Secțiunea 7_MARKETING

• Secțiunea 8_CIBERNETICĂ, STATISTICĂ ȘI INFORMATICĂ ECONOMICĂ

ÎNSCRIE-TE AICI

Data limita pentru trimiterea formularului de înregistrare 12.03.2021

Dragi studenți și masteranzi vă felicităm pentru rezultatele obținute la Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA. Rezultatele concursului sunt disponibile aici.

Pentru orice informații suplimentare nu ezitați să ne contactați

Podecan FEAA: Prof.univ.dr. Nicoleta SÎRGHI