Concurs de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA

Ediția III, 22-23 martie 2023

INFORMAȚII

privind organizarea concursului

• se va desfășura în format fizic, la sediul FEAA, în perioada 22-23 martie 2023
  • se organizează pe două secțiuni distincte: licenţă și respectiv masterat. În funcţie de diversitatea tematicii şi a numărului de lucrări înscrise, în cadrul celor două secţiuni ale concursului se vor putea organiza secţiuni distincte, în limba română dar și în limbi străine (engleză, franceză și germană).
  • contribuie la aprofundarea competenţelor de cercetare ştiinţifică studenţilor/masteranzilor în domeniul științelor economice din cadrul Facultății de Economie și de Administrare a Afacerilor (FEAA), Universitatea de Vest din Timișoara.

PROGRAM CONCURS

Programul Concursului de Comunicări Științifice Studențești din data de 23 martie 2023 pe secțiunile licență și respectiv master.

ÎNSCRIE-TE AICI

Data limita pentru trimiterea formularului de înregistrare 1.03.2023

Important : Transmiterea prin email a lucrării (format Word, conform Template) și a raportului Turnitin de similitudine (format pdf.) pe adresa de email Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. până cel târziu la data de 13 martie 2023.

CALENDARUL CONCURSULUI

1. 1 martie 2023

Înscrierea online a participanților pe secțiunile ale concursului (licență / master) Formular

2. 13 martie 2023

Transmiterea prin email de către participanți a lucrării (format Word, conform Template) și a raportului Turnitin de similitudine (format pdf) pe Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

3. 22-23 martie 2023

Derularea fizică a concursului la sediul FEAA, pe cele 2 secțiuni ale concursului (licență și master), comunicarea rezultatelor finale și premierea rezultatelor.

SECȚIUNI

ale concursului (licență și master)

• Secțiunea 1_ADMINISTRAREA AFACERILOR

• Secțiunea 2_CONTABILITATE