Practica de vară @ Continental Automotive

| Publicat în: Oferte locuri de muncă

Studiile presupun prea multă teorie? Experimentează cu noi partea practică!

Continental Automotive îţi oferă posibilitatea să lucrezi în domeniul automotive pe timpul vacanţei de vară. În afară de cunoştinţe practice şi îndemânare, stagiul de practică îţi va furniza şi informaţii utile despre mediul de lucru pentru care te pregăteşti. Un mentor îţi va sta la dispoziţie pentru întrebări sau nelămuriri şi se va asigura că dispui în permanenţă de sprijinul necesar.

Propunem în fiecare an în jur de 500 de locuri de practică de vară destinate studenţilor de la facultăţile de Automatică şi Calculatoare, Electronică şi Telecomunicaţii, Electrotehnică şi Electroenergetică, Mecanică sau Matematică şi Informatică.

Dacă eşti student la una dintre aceste facultăţi şi vrei să îţi foloseşti cunoştinţele teoretice pentru a lucra la un proiect Continental Automotive, noi îţi oferim ocazia de a face între 6 şi 12 săptămâni de practică de vară remunerată, în perioada iulie - octombrie.

Proces de selecție