Reminder | Programul Național „Tabere studențești” – anul universitar 2023-2024 (tabere de vară)

Vă reamintim că până în data de 12 iunie 2024 aveți posibilitatea de a depune cererile de solicitare a unui loc în taberele studențești organizate în perioada vacanței de vară prin completarea ACESTUI FORMULAR sau prin completarea și transmiterea unei cereri-tip la adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau în format fizic la InfoCentrul studențesc. Vor fi luate în considerare doar cererile trimise de pe adresa de e-mail instituțională (@e-uvt.ro), iar acestea vor fi însoţite de documentele justificative care atestă implicarea în activităţi extracurriculare sau încadrarea studentului în unul dintre cazurile sociale.

Pentru taberele studențești desfășurate în perioada de vară a anului 2024 Universității de Vest din Timișoara i-au fost alocate 133 de locuri. Distribuția locurilor pe facultăți este disponibilă AICI.

Taberele studențești de vară se vor organiza în perioada 14.07.2024 - 02.09.2024, urmând ca seriile și locațiile exacte în care se vor desfășura să fie anunțate ulterior, după ce vor fi transmise aceste informații de Casa de Cultură a Studenților din Timișoara către UVT. În perioada taberelor, studenţii beneficiază GRATUIT de cazare şi masă.

Calendarul procesului de acordare a locurilor în taberele studențești:

- 27 mai - 12 iunie 2024 – depunerea cererilor de solicitare a unui loc în tabără (prin completarea ACESTUI FORMULAR sau prin completarea și transmiterea unei cereri-tip la adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau la InfoCentrul studențesc)

- 14 iunie 2024 – afișarea listelor cu candidații care au depus cerere de solicitare a unui loc în tabără;

- 17-20 iunie 2024 – procesul de selecție a beneficiarilor locurilor de tabără;

- 20 iunie 2024 – afișarea rezultatelor selecției;

- 21-25 iunie 2024 – depunerea eventualelor contestații asupra rezultatelor procesului de selecție, la adresa de e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.;

- 26-27 iunie – soluționarea eventualelor contestații;

- 27 iunie 2024 – afișarea listelor finale cu studenții beneficiari ai locurilor de tabără;

- 1-3 iulie 2024 – întâlniri cu studenții pentru alegerea perioadelor și a locațiilor de tabără;

- 4 iulie 2024 – afișarea listelor finale cu studenții beneficiari ai locurilor de tabără, repartizați pe serii și locații.

Mult succes!