Susținere examene restante în vederea promovării în anul de studii terminal

Susținere examene restante în vederea promovării în anul de studii terminal

Conform Hotărârii Consiliului de Administrație al UVT nr. 12/15.04.2024, s-a aprobat, ca măsură tranzitorie, pentru acest an universitar, posibilitatea susținerii UNUI SINGUR EXAMEN RESTANT din anul I de studii (pentru studenții înmatriculați în anul universitar 2023-2024 în anul II la programe de studii cu o durată de 3 ani), respectiv din anul I sau II de studii (pentru studenții înmatriculați în anul universitar 2023-2024 în anul III la programe de studii cu o durată de 4 ani), indiferent de semestru, necesar obținerii condiției de INTEGRALIST pentru anul de studii respectiv și PROMOVĂRII ÎN ANUL DE STUDII TERMINAL, în perioada 22-23 iulie 2024 din cadrul sesiunii C, cu taxă (100 de lei/examen).

Condițiile de promovare în anul de studii terminal sunt reglementate la articolul 32 din Codul drepturilor și obligațiilor studentului și Regulamentul privind activitatea profesională a studenților de la ciclurile de studii universitare de licență și de masterat din UVT.

În vederea susținerii examenului restant este necesară depunerea unei cereri prin intermediul ACESTUI FORMULAR, până în data de 18 iulie 2024.

Ulterior, taxa aferentă (100 de lei/examen) se poate achita prin intermediul platformei StudentWeb (secțiunea Financiar - Plăți), până la data de 19 iulie 2024.

ATENȚIE! Puteți susține examenul restant din anul de studii anterior doar cu condiția depunerii cererii, respectiv a achitării taxei, și doar în situația în care este singurul examen necesar pentru obținerea statutului de student integralist pentru anul de studii respectiv!

Pentru orice informație suplimentară, puteți contacta InfoCentrul studențesc la adresa e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau la numărul de telefon: 0256 592 788.

Vă dorim mult succes la examene!

Formular general de cereri

examene, exam.lic.