Biroul de Evaluare, Consultanță și Expertiză Lingvistică

Misiunea BECEL

• Evaluarea lingvistică a studenților din cadrul ciclului educațional de licență, masterat și doctorat;
  • Evaluarea lingvistică a cadrelor didactice implicate în procesul de predare din FEAA la secțiile cu predare în limbi străine;
  • Acordarea de certificate de competență lingvistică categoriilor mai sus menționate;
  • cordarea de consultanță lingvistică pentru cadrele didactice din FEAA, pentru studenți, masteranzi, doctoranzi și profesioniști din mediul de afaceri.

Regulament de funcționare BECEL

Consultațiile BECEL vizează:
  • acordarea de suport lingvistic pentru:
    • elaborarea de articole, comunicări și prezentări la conferințe, colocvii și congrese;
    • elaborarea de lucrări de licență și disertații în limbi străine;
    • alcătuirea prezentărilor oficiale ale FEAA;
  • întocmirea bibliografiei și a referințelor bibliografice în limbi străine

Orar BECEL

Pentru obținerea certificatelor de competență lingvistică, studenții se pot adresa pe email următoarelor cadre didactice:
  • limba engleză: Daniela ISTODOR

• limba franceză: Liana ȘTEFAN