Internship Fight @ Acceleratorul Innovx-BCR

| Publicat în: Oferte locuri de muncă

Buna ziua dragi studenti,

Editia 2023 a evenimentului denumit Internship Fight tocmai și-a deschis porțile pentru studenții dornici să se dezvolte! 🥳

Acceleratorul Innovx-BCR a pregătit pentru voi doua targuri de joburi online, unde veti gasi 20 startup-uri inovative si exclusive ce sunt in cautarea unor noi colegi de echipa.

Prin aceasta inițiativa ne dorim sa aducem un impact în ecosistemul startupurilor din Europa de Est si Centrala, oferind oportunitati de angajare in companii cu potential mare de scalare

Astfel, incercam sa facilitam legatura dintre studentii dornici sa isi inceapa o cariera si mediul de business ce le va conferi pe parcurs dezvoltarea abilitățile necesare pentru a se putea remarca în domeniu.

Primul eveniment va avea loc pe data de 24 aprilie si vor fi invitate 10 startupuri din comunitatea InnovX-BCR, iar cel de-al doilea eveniment va avea loc pe data de 22 mai si va avea drept participanti cele 10 startupuri finaliste ale programului Innovx-BCR editia 2023 Startups.

Sesiunea se va desfasura in felul urmator:

18:00-18:40 fiecare startup va sustine un pitch

18:40-19:30 fiecare startup va avea o camera unde fiecare dintre studenti poate intra si adresa intrebari.

La ambele evenimente vor participa startupuri din urmatoarele industrii:

• IT
  • Cybersecurity
  • Manufacturing
  • FintechEcommerce
  • Marketing
  • HealthTech
  • Fintech
  • Blockchain
  • Horeca
  • Sports
  • Education
Dacă vrei să te implici într-un astfel de proiect ce iti ofera posibilitatea sa evoluezi către o versiune cât mai bună a ta, atunci nu rata ocazia de a te înscrie chiar acum pe acest link

Completează formularul până pe 15 aprilie, ora 23:59 și pregătește-ti intrebarile pentru startupurile ce vor dezvalui ideile lor de succes.

Te așteptăm cu drag să descoperi aceste companii și să fii cu un pas mai aproape de viitoarea ta carieră!

Mai multe detalii