Parteneriate cu mediul de afaceri

Proiectul Antreprenoriat și performanță - ETA2U, Hella, Retim

Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor, ca instituție de elită a învățământului superior, dorește să promoveze un climat antreprenorial prin educație atât în rândul studențiilor săi cât și printre elevii de liceu.

În acest context, proiectul “ANTREPRENORIAT ȘI PERFORMANȚĂ” își propune să contribuie la dezvoltarea spiritului antreprenorial în rândul elevilor celor mai performante licee din țară. Acest proiect presupune constituirea și dotarea unor centre antreprenoriale care să permită unui număr cât mai mare de tineridobândirea unor abilității, competențe și cunoștiințe absolut necesare în cariera profesională.

Mai mult, Centrul "Antreprenoriat și Performanță" este liantul dintre liceu, universitate și mediul socio-economic, asigurând astfel un flux informațional și de pregătire, mereu actualizat realităților societății dinamice în care trăim și ne desfășurăm activitatea.